top of page
Search

Saturday September 1 Stroke

All Members note:

The new pull up banners displaying some of the clubs honour boards are now on display during Saturdays game

see below . A big thanks goes to Jock Mitchell for his design skills and Keith Strong for the organising of the banners


ALL MEMBERS PLEASE NOTE:

 MOST PLAYERS SHOULD HAVE RECEIVED AN EMAIL FROM TEAM APP .YOU NEED TO FOLLOW THE LINK IN THE EMAIL AND SIGN UP


Create a Log in for Team App , fill in as much detail as you want, search for east malvern gc ,request to join and we will be notified and will add you

We are just starting to use this app so the fixtures. events and news can be sent to members via the app,  we will trial using this app over the next few months

see Ian Storey or Mark Sutherland if you need assistance

 Tocumwal Golf trip full payment is overdue please pay ASAP


01/09/2018 Stroke VGL AND EMGC Medal

VGL Medal Winner: Geoff Moule (27) 63 nett

EMGC Medal Winner: Chris Riley (11) 75 nett

A Grade Winner: Peter Motyer (16) 64 nett

A Grade R/Up: Bill Mallisioras (12) 65 nett

B Grade Winner: Geoff Moule (26) 63 nett

B Grade R/Up : Ron Ferguson (25) 67 nett

NEAREST THE PINS:

3rd: Gary Ritchens (John St Cafe )

5th: Colin Maguire ( Free Game)

9th: Antony Capewell

12th: Ian Storey ( SWS Corporation)

14th: Wayne Arnot

16th:  Paul Harmer

Friday Winner: Ross Files 38 pts

Sept 8 4 Seasons 3rd Rd Stroke

Sept 15 Par

3 views0 comments

Recent Posts

See All

Wed Jun 19 2024 Stableford Daryl Brooks Trophy

Competition Winner: Denis Yodgee (16) 37 Pts c/b Runner Up: Daryl Brooks (14) 37 Pts c/b Third: David Elam (21) 37 Pts NTP's 3rd: Gloria Stewart 5th: Peter Strugnell (HOLE IN ONE) 9th: David Elam 12t

Sun Jun 16 2024 Stableford

Competition Winner: Kostas Sidiropoulos (11) 37 Pts c/b Runner Up: Shane Johnstone (8) 37 Pts Front Nine: Jim Paparas 20 Pts (Guest) Back Nine : Brendan McMillan 19 Pts NTP's 3rd: Tony Esplin

Sat Jun 15 2024 Par Ross Delahunty Trophy

Competition Winner: James Barnett (20) +3 A Grade Winner: Shane Johnstone (8) +1 A Grade R/up: Spiro Ross Alatsas (9) -2 B Grade Winner: James Barnett (20) +3 B Grade R/up: Geoff Heard (

Comments


bottom of page