top of page
Search
  • mark

Saturday July 4 2020 VGL and EMGC Medal Stroke

VGL Medal Winner: Russell Clarke (13) 66 nett

No EMGC Medal as only 1 player

A Grade Winner: Russell Clarke (13) 66 nett

A Grade R/Up: Mark Sutherland (8) 68 nett c/b

NO B Grade results as only 3 people played


Wintee Cup Matchplay C Maguire d N Smith 5/4

1 st Rd must be completed by 11/7


Ball winners: D Smith, S Johnstone, M Mortimer, S Fry, D Lake, J Catton 1 ball each.

All members note all prizes won will be on the table near the desk the following Saturday labelled with your name.

Next week Saturday

July 11 4BBB Stableford Mark Pascoe Trophy

July 18 Aggregate Pairs Stableford D White and P Houlihan Trophy

Ben Bennett draw is on the board

All members please note that they need to read the whiteboard Saturday/Sunday before commencing play to check for any Local Rules/Changed playing conditions. If not sure ask the Convener or a Match Committee member. Do not ask the pro shop.


Please also note , if any member has a complaint about the public re slow play please talk to the Captain or Vice Captain do not complain to the pro shop, we need to keep a good relationship with them so all conversing will be done by the committee

120 views0 comments

Recent Posts

See All

Wed Jun 19 2024 Stableford Daryl Brooks Trophy

Competition Winner: Denis Yodgee (16) 37 Pts c/b Runner Up: Daryl Brooks (14) 37 Pts c/b Third: David Elam (21) 37 Pts NTP's 3rd: Gloria Stewart 5th: Peter Strugnell (HOLE IN ONE) 9th: David Elam 12t

Sun Jun 16 2024 Stableford

Competition Winner: Kostas Sidiropoulos (11) 37 Pts c/b Runner Up: Shane Johnstone (8) 37 Pts Front Nine: Jim Paparas 20 Pts (Guest) Back Nine : Brendan McMillan 19 Pts NTP's 3rd: Tony Esplin

Sat Jun 15 2024 Par Ross Delahunty Trophy

Competition Winner: James Barnett (20) +3 A Grade Winner: Shane Johnstone (8) +1 A Grade R/up: Spiro Ross Alatsas (9) -2 B Grade Winner: James Barnett (20) +3 B Grade R/up: Geoff Heard (

Comments


bottom of page