top of page
Search

Saturday May 5 VGL and EMGC Medal Stroke

ALL MEMBERS PLEASE NOTE:

 MOST PLAYERS SHOULD HAVE RECEIVED AN EMAIL FROM TEAM APP .YOU NEED TO FOLLOW THE LINK IN THE EMAIL AND SIGN UP


Create a Log in for Team App , fill in as much detail as you want, search for east malvern gc ,request to join and we will be notified and will add you

We are just starting to use this app so the fixtures. events and news can be sent to members via the app,  we will trial using this app over the next few months

see Roger Hastings, Ian Storey or Mark Sutherland if you need assistance

Club Uniform clean out see attached listing of what we have left, See Keith Strong

 Tocumwal Golf trip is on again, GET IN EARLY

WE NEED AT LEAST 20 PLAYERS FOR THIS TO BE VIABLE

September 14-16 see flyer in clubroom

Medal day Stroke

VGL Medal Winner: Ivan Turfrey (13) 63 nett

EMGC Medal Winner: Colleen Laing (27) 73 nett c/b

A Grade Winner: Ivan Turfrey (13) 63 nett

A Grade R/Up : Peter Motyer (15) 64 nett

B Grade Winner: Ross Delahunty (20) 67 nett

B Grade R/Up : Ron Ferguson (24) 69 nett

NEAREST THE PINS:

3rd: Ian Storey ( sponsored by John St Cafe )

5th: Peter Motyer

9th: Filomenia

12th: Graeme Morris (Sponsored by SWS Corporation)

14th: Russell Clarke

16th: Peter Motyer ( Free Game)

Please note from April 7 the free game for NTP will be a roll of the dice from all 6 NTP,s it will not be just the 9th anymore.

Friday Winner: Mick Mortimer 39 PTS

May 12 Stableford

May 19  4BBB Stableford

2 views0 comments

Recent Posts

See All

Wed Jun 19 2024 Stableford Daryl Brooks Trophy

Competition Winner: Denis Yodgee (16) 37 Pts c/b Runner Up: Daryl Brooks (14) 37 Pts c/b Third: David Elam (21) 37 Pts NTP's 3rd: Gloria Stewart 5th: Peter Strugnell (HOLE IN ONE) 9th: David Elam 12t

Sun Jun 16 2024 Stableford

Competition Winner: Kostas Sidiropoulos (11) 37 Pts c/b Runner Up: Shane Johnstone (8) 37 Pts Front Nine: Jim Paparas 20 Pts (Guest) Back Nine : Brendan McMillan 19 Pts NTP's 3rd: Tony Esplin

Sat Jun 15 2024 Par Ross Delahunty Trophy

Competition Winner: James Barnett (20) +3 A Grade Winner: Shane Johnstone (8) +1 A Grade R/up: Spiro Ross Alatsas (9) -2 B Grade Winner: James Barnett (20) +3 B Grade R/up: Geoff Heard (

留言


bottom of page